3-urodowe-kapiele-na-zimny-czas-2

3 urodowe kąpiele na zimny czas

Kiedy na dworze deszcz i wiatr, możesz podarować sobie odrobinę ciepła i rozluźnienia. Nietypowe jesienne kąpiele w wannie z przeróżnymi dodatkami wpłyną nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na nasz wygląd.

Jesień i zima to pory roku, które starają się zaatakować nie tylko nasz organizm i zdrowie, ale również naszą psychikę oraz wygląd zewnętrzny. Wciąż jesteśmy narażeni na działanie mroźnego powietrza, wysuszającego wiatru, opadów śniegu i deszczu, pluchy, wilgoci. Z całym tym natłokiem można sobie jednak poradzić!

Gorące kąpiele, które potrafią otulić nas swoim ciepłem oraz różnymi dodatkami, tym razem przechodzą na zupełnie inny poziom. Są bardziej złożone stanowią ciekawy sposób odżywienia naszej skóry oraz wspomagają nasze samopoczucie.

Oto kilka popularnych jesienno-zimowych kąpieli:

 

Kąpiel w czekoladzie

Okazuje się, że czekoladę można wykorzystać w zupełnie inny sposób niż ten powszechnie wszystkim znany. Jest ona naprawdę ciekawym dodatkiem do kąpieli. Co należy zrobić, by móc cieszyć się ukojonym, rozluźnionym ciałem i odżywioną skórą, a ponadto zwalającym z nóg czekoladowym zapachem? Wystarczy około 85 gramów ciemnej czekolady rozpuszczonej w 1/3 szklanki gorącego mleka. Całą miksturę należy wlać do wanny razem z wodą. Oba płyny połączą się ze sobą w niesamowitym stylu, tworząc cudowny zapach, dający się wyczuć w całym domu.

 

Kąpiel w płatkach owsianych

Płatki owsiane – a więc kolejny produkt spożywczy – również może posłużyć nam za niezwykły kosmetyk. Kąpiel w owsiance poleca się głównie osobom, które narzekają na nadwrażliwą skórę, która w dodatku jest sucha. Wystarczy zalać szklankę płatków owsianych trzema litrami wody i zacząć gotować przez około 10 minut. Następnie wlewamy naszą „zupkę” do wanny i cieszymy się mega-odżywieniem. Ważne jednak, aby poza stworzoną mieszanką nie korzystać z żadnych dodatkowych mydeł, żelów czy pianek. Dziś stawiamy wyłącznie na naturalne składniki.

Kąpiel z pokrzywy

Pokrzywy kojarzą nam się z dzieciństwem i poparzeniami na rękach i nogach. W kontekście jesienno-zimowej kąpieli skupimy się jednak na ich właściwościach zdrowotnych i odżywczych. A naprawdę ich nie brakuje. Pokrzywa zwyczajna zawiera wiele witamin oraz mikroelementów. Kąpieli w pokrzywie jednak nie musimy się bać – nic nas nie poparzy, a może jedynie pomóc w odzyskaniu witalności oraz zdrowego wyglądu. Aby przygotować wywar – wystarczy zgnieść parę pokrzyw, włożyć je do materiałowego woreczka i trzymać pod strumieniem wody wpadającej do naszej wanny. Cenne soki pokrzywy dostaną się do wanny i odżywią naszą skórę.