Strona główna » Czy kupowanie w internetowych sklepach meblowych jest bezpieczne?

Czy kupowanie w internetowych sklepach meblowych jest bezpieczne?

Niepokój związany z zakupami online rośnie, zwłaszcza gdy z każdej strony docierają informację o kolejnych wyłudzeniach i oszustwach. Te historie słyszał niemal każdy od nastolatka, po osoby starsze. Obawa przed tym, że możesz być następną ofiarą złodzieja, powoduje niechęć i rezygnowanie z wygodnych zakupów online. Jednak czy kupując w internetowych sklepach meblowych, możesz czuć zagrożenie?

Internetowy sklep meblowy

Każdy sklep, łącznie z tymi znajdującymi się w sieci to działalności, które są zarejestrowane. Są to firmy pracujące na własną markę i renomę, więc z pewnością zależy im na tym, żeby klient był zadowolony. Oprócz tego zarówno na stronach sklepów, jak i na różnych forach można znaleźć opinie, które pokażą, czy jest prawdziwy, czy jest oszustwem.

Dodatkowym sposobem na potwierdzenie prawdziwości sklepu jest przejrzenie jego strony i regulaminów, jeśli wszystkie zakładki działają prawidłowo, nie ma potrzeby się obawiać.

Metody płatności

Większość sklepów online oferuje zaufane metody płatności typu: Przelewy24, PayU, BLIK itp. Wszystkie zaufane systemy posiadają certyfikaty SSL, a ich witryny internetowe zabezpieczone są zieloną, zamkniętą kłódką, znajdującą się po lewej stronie adresu strony. Jak więc odróżnić próbę wyłudzenia? Link płatności bankowej lub systemu pośredniczącego w transakcji jest inny, niż powinien, nie ma certyfikatów SSL, czyli kłódka jest otwarta i czerwona, podszywająca się strona wymaga zbyt wiele informacji dotyczących konta bankowego i kart płatniczej. Kiedy jednak zalogujesz się na swoje konto internetowe w celu dokończenia płatności i otrzymasz mail lub SMS z linkiem albo informacją o wymaganej dopłacie, powinna zaświecić Ci się ostrzegawcza lampka. Bo właśnie w ten sposób dochodzi najczęściej do kradzieży.

Jeżeli boisz się, że mógłbyś nie rozpoznać oszustwa, wybierz metodę płatności przy odbiorze.

Jak bezpiecznie kupować meble przez internet?

Najprostszym sposobem jest wybieranie sprawdzonych sklepów, takich, które posiadają działające social media i których strony wyglądają rzetelnie, a wszystkie informacje są uzupełnione. Dodatkowo można sprawdzić ich wiarygodność, dzwoniąc na numer telefonu podany na internetowym sklepie meblowym lub pisząc maila na oficjalny adres.