doctor-1228627_960_720

Flebolog- czym się zajmuje i kiedy się do niego udać?

Flebologia to dziedzina medycyny, o której wciąż przeciętny człowiek niewiele wie. Lekarzy flebologów w naszym kraju nie brakuje, ale czy my – jako pacjenci – wiemy, na czym polega ich praca i kiedy powinniśmy zgłosić się na wizytę? I przede wszystkim do kogo powinniśmy udać się po pomoc?

Flebolog to – ogólnie rzecz ujmując – lekarz zajmujący się naszym układem krwionośnym – głównie w obrębie żył i naczynek. Wielu z nas zmaga się z dolegliwościami żylnymi, ale nie każdy zdaje sobie z nich sprawę i nie od razu idzie do flebologa. Bardzo trudno jest przecież znaleźć dziś odpowiedniego specjalistę. Szczególnie w stolicy. To bardzo ciekawe, że flebolog w Warszawie musi się mocno postarać, by zbudować sieć stałych pacjentów. Zwłaszcza, gdy prowadzi prywatną praktykę. W zupełnie innej sytuacji są dobre kliniki, które oferują leczenie różnych schorzeń flebologicznych nowoczesnymi metodami. W ich bazach znajdziemy sporo osób, które im zaufały i korzystają z dobrodziejstw medycyny w najlepszym wymiarze.

Wracając jednak do sedna problemu – jakich dolegliwości nie powinniśmy lekceważyć?

Z CZYM DO FLEBOLOGA?

sandals-932756_960_720Bardzo ważne jest, żeby stale kontrolować stan swoich żył i tego, co się dzieje w ich obrębie. Kiedy zauważymy pajączki na nogach – nie bagatelizujmy ich, zwiastują przecież żylaki. Kiedy mamy problem z ociężałymi nogami, opuchlizną (szczególnie przy kostkach i wieczorami), źle wpływa na nas kąpiel w gorącej wodzie lub sauna – umówmy się na wizytę. Również zaczerwienienie dolnych kończyn nie zwiastuje niczego dobrego. Kiedy wieczorem czujesz, że ledwo chodzisz lub nie możesz poleżeć bez uczucia ucisku – to także znak, że najwyższy czas udać się do gabinetu flebologicznego.  

JAK RADZĄ SOBIE FLEBOLODZY?

Dzisiejsza medycyna jest na bardzo wysokim poziomie i flebolodzy znają różne metody leczenia zarówno żylaków jak i rozszerzonych naczynek. Na szczególną uwagę zasługują prywatne kliniki, które dzięki sporemu zaangażowaniu i dobremu przygotowaniu swoich lekarzy inwestują w rozwój. Korzystają z najlepszych światowych sprzętów i metod lekarskich. Należą do nich między innymi: termoablacja radiowa żylaków, miniflebektomia, stripping żył, skleroterapia czy laserowy system zamykania naczynek.