jak-odpowiednio-dbac-o-sztuczne-rzesy-1

Jak odpowiednio dbać o sztuczne rzęsy?

Właśnie wyszłaś od kosmetyczki ze swoimi nowymi przedłużonymi rzęsami. Poza ogólną ekscytacją i zadowoleniem odczuwasz pewnie również niepewność co do życia z tymi sztucznymi włoskami. Czas poznać zasady utrzymywania naszych nowych rzęs w jak najlepszej kondycji.

Często bywa tak, że nawet najlepsza stylistka rzęs nie pomoże, jeśli klientka po prostu nie chce dbać o rzęsy, które jej doklejono. Czasem jednak owo niedbanie wynika nie z lenistwa, lecz z niewiedzy. Czas z tym skończyć i wypisać raz na zawsze główne 3 zasady zajmowania się własnymi sztucznymi rzęsami. Oto one:

 

  • Pamiętaj, że rzęsy też potrzebują opieki

Bardzo często klientki myślą, że doczepione rzęsy już nie wymagają żadnej troski. Niestety tak nie jest. Musimy pamiętać, że są one narażone na wiele czynników zewnętrznych – szczególnie w okresie zaraz po ich aplikacji. W celu zapewnienia sobie długiej przyszłości z nimi, należy szczególną uwagę poświęcać klejowi, którego kondycja w pierwszych dniach powinna nas najbardziej interesować. Dlatego właśnie po zabiegu nie należy moczyć sztucznych rzęs, ani poddawać ich wysokim temperaturom. Wyjścia na basen czy do solarium są więc surowo wzbronione. Dopóki klej w 100% nie wyschnie – nie warto ryzykować utratą całego efektu przedłużania.

 

  • Sztuczne rzęsy nie lubią tłustego!

Wszystkie wielbicielki tłustych kremów do twarzy czy kosmetyków o tłustej konsystencji powinny w tym momencie słuchać ze wzmożona aktywnością. Zarówno klej jak i włoski nie powinny mieć kontaktu z żadnymi tłustymi preparatami. Są one bowiem powodem rozpuszczania się kleju, a więc również odpadania rzęs. Jeżeli nasze cera należy do odmiany tłustej, również powinnyśmy uważać. Najlepiej jest w takich wypadkach oczyszczać delikatnie powieki wacikiem, lekko dociskając i pod żadnym pozorem nie trąc. A dlaczego?

 

  • Pocieranie jest mocno niewskazane!

Tym razem skupimy się na ryzyku spowodowanym typowo mechanicznymi czynnościami. W przypadku naszych nowiutkich rzęs przecieranie ich, rwanie czy wycieranie jest całkowicie niedozwolone! Bywa, że swędzą nas oczy i nie kontrolujemy swoich ruchów, ostatecznie trąc powieki i działając na szkodę naszym nowym rzęsom. Bywa również, że zapominając o naszych nowych nabytkach, chcemy zmyć makijaż, trąc oczy wacikami. Jedno jest w tym wypadku pewne – takie działania są zabronione! Trzeba pamiętać, że nasze rzęsy są delikatne i wszelkie ich pocieranie działa na naszą niekorzyść.

 

Sztuczne rzęsy najlepszej jakości znajdziesz na www Amazing Lashes (https://www.amazinglashes.pl/sztuczne-rzesy).