Jak wybrać solidne krzesełko do karmienia?

W momencie rozszerzenia diety niemowlęcia o pokarmy stałe powstaje problem wyboru odpowiedniego krzesełka. Niekiedy rodzice próbują karmienia dziecka na leżaczku lub sadzając dziecko na kolanach, ale najwygodniejszą metodą jest dedykowane temu celowi krzesełko do karmienia. Jednak który model wybrać?

Bogata oferta
Wybierając się na rekonesans do sklepu oferującego artykuły dziecięce, warto wiedzieć wcześniej, na co zwracać uwagę. Krzesełka do karmienia, podobnie jak maty edukacyjne czy rowerki biegowe, to obecnie bardzo modny produkt. Z tego względu producenci prześcigają się w ilości modeli i udogodnień, w które wyposażane są krzesełka. Niektóre z nich to modele, które rosną wraz z dzieckiem, mogą zostać wykorzystane jako stolik lub nawet bujaczek. Dostępne są na rynku modele drewniane i plastikowe, do wyboru w zależności od preferencji rodziców. Krzesełka różnią się też wielkością, wagą i łatwością przenoszenia.

Krzesełka drewniane
Klasyczne modele, znane od kilku pokoleń, cieszą się nieprzemijającą popularnością. Miłośnicy trendów eko i rozwiązań bliskich naturze chętnie wybierają najprostsze, niepokryte nawet farbą modele. Drewno jako surowiec jest materiałem dobrze tolerowanym nawet przez dzieci alergiczne. Krzesełka takie są dość ciężkie i stabilne, co zapewnia większe bezpieczeństwo przed przypadkowym upadkiem. Niestety masywność drewnianego mebelka może być kłopotliwa w przypadku konieczności częstego przesuwania krzesła.

Krzesełka plastikowe
Rozwiązanie to cenione jest przez rodziców, dla których ważna jest łatwość i szybkość montażu mebelka. Plastikowe krzesełka dużo łatwiej zabrać ze sobą np. na wakacje, niż ich drewniane odpowiedniki. Są one również sporo lżejsze oraz zajmują mniej miejsca. W przypadku zabrudzenia nie ma problemu z ich umyciem. Niestety krzesełka te mogą nie być odpowiednie dla małych alergików. Nierzadko krytykowane są również za gorszą jakość wykonania. Dlatego, w przypadku chęci zakupu krzesełka plastikowego, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na atesty i certyfikaty, którymi opatrzony jest wybrany model.

Co wybrać?
Zarówno stacjonarne, jak i internetowe sklepy oferujące artykuły dziecięce, posiadają bogate działy krzesełek do karmienia dla dzieci. Wybór jest ogromny – krzesełka drewniane i plastikowe, o regulowanej wysokości, z funkcją bujaczka, z pasami bezpieczeństwa, z odczepianą tacką, z hamulcem, z wyściółką itd. Jednak rodzice, którzy kupowali wcześniej np. łóżeczko czy maty edukacyjne, wiedzą że wybór modelu i koloru nie jest najistotniejszy. Najważniejszą kwestią, która pozwoli wybrać solidny i bezpieczny mebelek, są atesty wydane przez rzetelne instytucje.