Konsultacja dietetyczna od strony pacjenta

Obecnie jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji w zakresie zdrowego stylu życia i coraz większa liczba z nas pragnie zadbać o siebie, jak i swoją sylwetkę. Jednym z pierwszych kroków do osiągnięcia tego celu jest odpowiednia dieta. Dziś postaramy się przybliżyć wam kilka podstawowych kwestii związanych z tym, jak przebiega taka wizyta u specjalisty!

Nic na chwilę

Wizyta u klasowego specjalisty takiego jak dietetyk z Torunia ma na celu nie tyle, ile być działaniem krótkotrwałym, lecz jest raczej nastawiona na długotrwałą pracę nad sobą poprzez nie tylko samą dietę, ale również zrewolucjonizowanie swoich nawyków żywieniowych. Tak naprawdę to, co jemy, ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy i jak wydajni jesteśmy na co dzień. Wbrew pozorom nie trzeba się zmagać z poważną otyłością, aby udać się do dietetykakonsultacja dietetyczna

 

Odpowiednie zaplanowanie

Po wejściu do gabinetu lekarza zostaniemy poddani serii badań, mających na celu określenie stanu naszego ciała i tego, jak nasz obecny styl życia wpływa na jego wygląd. Dopiero wtedy dietetyk może zacząć planować pewne ruchy, dotyczące indywidualnego dostosowania posiłków. Bez wzięcia pod uwagę tego, jakie są nasze zwyczaje, preferencje czy nawet to, jaki tryb pracy mamy niemożliwe jest, aby efektywnie wdrożyć potrzebne zmiany.

Nie tylko raz

Zakładając, że rozpoczęliśmy swoją dietę, musimy wiedzieć, że na jednym spotkaniu nie zakończy się nasza współpraca ze specjalistą! Wszystkie kolejne wizyty będą dokładnie zaplanowane na co najmniej kilka tygodniu w przód. Pomagają one na bieżąco monitorować nasze postępy i dokonywać ewentualnych zmian w naszej diecie. Jest to także świetna okazja do przeprowadzenia dogłębnej rozmowy na temat wrażeń z diety i rozmowy o naszym samopoczuciu. Mało kto pamięta, że często ważnym czynnikiem przy diecie jest właśnie aspekt psychologiczny!

wyniki badania

Podsumowanie

 

Jak sami widzicie, nie ma czego się obawiać przy wizycie u dietetyka. Pamiętajmy o tym, że jest to specjalista, który ma na celu pomoc w naszej zmianie. Gwarantujemy wam to, że pokażą wam oni dietę ze strony, której jeszcze nie znaliście. Wcale nie trzeba jeść samej sałaty, aby być zdrowym człowiekiem!