lupiez-jak-z-nim-walczyc-1

Łupież – jak z nim walczyć?

Potrafi przyprawić o wstyd, złość i frustrację. Opada na nasze ramiona, powodując zakłopotanie. Łupież to jedna ze zmor, z którą jednak można sobie poradzić.

Łupież należy do tych przypadłości, które są najbardziej wstydliwe. Jest on bowiem widoczny na zewnątrz przez każdą osobę, z którą będziemy się widzieli. Warto rozwiązać problem raz na zawsze, by móc uwolnić się od krępujących sytuacji i odczuwalnych na sobie spojrzeń innych ludzi.

Zanim jednak przystąpimy do walki z tym krepującym zjawiskiem, musimy uświadomić sobie, co tak naprawdę powoduje łupież, żeby w przyszłości unikać popełnionych błędów.

Czym spowodowany jest łupież?

Przypadłość ta może mieć naprawdę wiele przyczyn. Wypadałoby jednak poznać te najczęstsze, którym można zapobiec dzięki samozaparciu.

Pierwszą przyczyną łupieżu (i chyba najbardziej popularną) jest stosowanie kosmetyków, które podrażniają skórę. Zaliczyć do nich możemy różnego rodzaju szampony do włosów, odżywki, pianki, lakiery oraz farby. Są to zazwyczaj produkty słabej jakości. Powodują zapalenia i alergie oraz wysuszają skórę głowy. Chcąc pozbyć się łupieżu, należy zmienić nasze kosmetyczne wyposażenie.

Druga przyczyna – równie częsta co pierwsza – polega na niewłaściwym spłukiwaniu głowy po myciu włosów. Niedokładne spłukiwanie szamponu skutkuje pozostawaniem jego drobinek na naszej skórze i późniejszym łuszczeniem się ich. Łupież kosmetyczny, z którym w tym momencie mamy do czynienia, zniknie, kiedy zaczniemy większą wagę przykładać do poprawnego mycia głowy.

Trzecia przyczyna to temperatura. Jeżeli często przebywamy w gorących pomieszczeniach – narażamy się na występowanie łupieżu. Tak samo rzecz się dzieje podczas nagminnego suszenia głowy suszarką ustawioną na najwyższy stopień. Przez takie nawyki pozbawiamy naszą skórę nawilżenia i zaczyna się ona łuszczyć.

Jak walczyć z łupieżem?

Walka z łupieżem jednak nie ogranicza się do zapobiegania mu. Oczywiście – powyższe kwestie są bardzo istotne, lecz często bywa tak, że łupież zaczął nam już dokuczać, a my nijak nie możemy się go pozbyć. Wtedy przychodzą na ratunek szampony przeciwłupieżowe. Ich stosowanie może bardzo pomóc nam w walce z łupieżem. Trzeba jednak pamiętać, że szampony tego typu mocno uzależniają skórę od siebie, przez co, kiedy już takowy odłożymy, łupież może powrócić. Warto jednak umówić się na wizytę u dermatologa, który najlepiej będzie wiedział, jak pomóc naszej głowie.