Medycyna estetyczna działa cuda

Wiele osób cierpi z powodu defektów różnych części swego ciała. Niektórych wpędzają w kompleksy odstające uszy, innych nadmierna ilość piegów, jeszcze innych cellulit. Problemy, które kiedyś po prostu trzeba było zaakceptować, dziś rozwiązuje medycyna estetyczna.

Zakres działania
Wiele niedoskonałości, zarówno tych, które dopiero się pojawiły, jak i tych zaawansowanych, można naprawić. W dużym stopniu medycyna estetyczna ukierunkowuje swoje działania na hamowanie procesów starzenia. Ponadto proponuje rozwiązania innych problemów np. blizn, miejscowej otyłości, cellulitu i rozstępów. Należy również pamiętać, że istnieje istotna różnica pomiędzy medycyną estetyczną, a chirurgią plastyczną. Ta pierwsza oferuje zabiegi małoinwazyjne, które nie wymagają pobytu w szpitalu. Jednocześnie proponowane rozwiązania są bardziej zaawansowane niż zwykłe zabiegi kosmetyczne.

Najpopularniejsze zabiegi
Medycyna estetyczna stosuje wiele rodzajów zabiegów w oparciu o potrzeby klienta. Do najczęściej stosowanych metod i urządzeń należą: zabiegi biostymulacyjne z użyciem osocza bogatopłytkowego lub laserów biostymulujących, kriolipoza / lipoza kawitacyjna do usuwania tkanki tłuszczowej, mezoterapia: igłowa, frakcyjna lub radiofrekwencja mikroigłowa, peelingi chemiczne i mechaniczne, toksyna botulinowa tzw. botoks, wypełniacze: kwas hialuronowy lub L-polimlekowy, podciśnienie, fale radiowe, masaż mechaniczny np. endermologia, światło IPL, laser frakcyjny lub diodowy.

Szczegółowe informacje znajdziesz na drmarcinnowak.pl

Medycyna estetyczna – kto nie może z niej skorzystać?
Jak w każdej dziedzinie, tak i tu istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania zabiegów medycyny estetycznej. Przede wszystkim ryzykowne może być poddawanie niektórym, bardziej inwazyjnym zabiegom osoby, które palą papierosy lub nadużywają alkoholu. Dokładnie swój stan zdrowia powinny przedstawić lekarzowi medycyny estetycznej osoby cierpiące na choroby przewlekłe. Część z chorób może spowodować podwyższenie ryzyka powikłań po zabiegu.

Piękno na wyciągnięcie ręki
Medycyna estetyczna oferuje proste i stosunkowo niedrogie rozwiązania wielu niedoskonałości. Warto skorzystać z tej możliwości i pozbyć się swoich kompleksów, tak by można z większą pewnością siebie ruszyć w dalsze życie.