medycyna-estetyczna-kiedy-jest-bezpieczna

Medycyna estetyczna – kiedy jest bezpieczna?

Medycyna estetyczna w Polsce jest rynkiem jeszcze młodym, aczkolwiek dynamicznie się rozwijającym. Dzięki wykwalifikowanym specjalistom Polki mogą pozwolić sobie na kompleksowe zabiegi odmładzające. Skąd jednak mieć pewność, że nasz zabieg zostanie przeprowadzony rzetelnie i z poszanowaniem dla zasad bezpieczeństwa?

Wiele kobiet stojących przed wyborem zabiegu odmładzającego odczuwa silny stres spowodowany strachem przed niepowodzeniem owego przedsięwzięcia. Warto jednak wiedzieć, jakie zasady muszą być spełnione, abyśmy mogły spokojnie oddać się w ręce lekarza. No właśnie – lekarza! Dziś nie brakuje pseudo-specjalistów, którzy mogą bezpośrednio zagrażać zdrowiu lub życiu swoich pacjentek. Jak uniknąć niebezpieczeństwa? Kiedy medycyna estetyczna jest bezpieczna?

Oto główne zasady:

Zabiegi w wybranej klinice przeprowadza lekarz

I to lekarz z prawdziwego zdarzenia. Z dyplomem ukończenia studiów medycznych i najlepiej ze specjalizacjami powiązanymi z medycyną estetyczną lub chirurgią plastyczną tak jak jest to w Sopockiej Fabryce Urody. Kosmetolodzy oraz kosmetyczki również są potrzebni światu, jednak nie powinni oni zajmować się zabiegami tak ingerującymi w organizm pacjentów. Należy zdać sobie sprawę, że zabiegi medycyny estetycznej mogą okazać się niebezpieczne, gdy przeprowadzają je ludzie do tego nieprzygotowani, którzy nie posiadają wymaganych kwalifikacji.

Wybrana przez nas klinika ma pokaźne doświadczenie

Warto koncentrować się na gabinetach, które już od ładnych paru lat świadczą usługi z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Jeżeli jednak klinika jest młoda – należy zapoznać się z profilem lekarza, który w niej pracuje. Może okazać się bowiem, że posiada on ogromne wieloletnie doświadczenie, a miejsce zostało stworzone niedawno. Trzeba pamiętać, że klinikę tworzą ludzie – specjaliści, których historia zawodowa powinna nas mocno interesować.

W miejscu, do którego się udajemy, używa się preparatów wysokiej jakości

Kwestia ta jest bardzo istotna. Jakość substancji, jakie będą używane podczas zabiegu, musi być nam koniecznie wcześniej znana, a one same dokładnie opisane przez lekarza przeprowadzającego metamorfozę. Nie należy dopuszczać do sytuacji, w której nie mamy pewności, co zostanie wprowadzone pod naszą skórę. Na rzetelnym wywiadzie buduje się przecież zaufanie klienta do lekarza. A jeśli już o wywiadzie mowa…

Lekarz musi przeprowadzić z nami wywiad kwalifikujący do zabiegu

Odpowiednia diagnoza to podstawa. Lekarz musi znać wszelkie aspekty zdrowotne swojego pacjenta. Musi wiedzieć, jakie zabiegi są w jego przypadku dozwolone, a jakich kategorycznie nie powinien wykonywać. Podczas takiej rozmowy specjalista dowie się między innymi tego, czy aktualnie przechodzimy jakieś choroby, czy zażywamy leki, lub też czy mamy uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, który zostanie na nas użyty. Odpowiedzialny lekarz zadba o to, by zabieg nie zagrażał naszemu zdrowiu. Jeśli na takiego trafimy – możemy mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny.