hands-1751637_960_720

Obalamy 3 popularne mity na temat paznokci!

Kwestie związane z urodą interesowały kobiety od zawsze. Paznokcie zdecydowanie należą do tych tematów, które wzbudzają wiele emocji. Każda z nas chciałaby mieć zdrowe i piękne pazurki, by czuć się pewnie i wyglądać drapieżnie. Jednak coraz częściej słyszy się różne plotki na temat paznokci, które niekoniecznie muszą być prawdziwe.

Sfera piękna i urody obarczona jest wieloma mitami, które dość często powielamy, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że mogą być nieprawdziwe. Nasza nieświadomość skutkuje strachem o kondycję własnych paznokci, a nawet zrezygnowaniem ze stosowania różnorodnych kosmetyków czy poddawania się zabiegom.

Dziś skupimy się na 3 popularnych mitach, które postaramy się obalić.

1. Paznokcie rosną szybciej i są grubsze, kiedy je regularnie obcinamy

Ten mit mocno łączy się z podobnym mitem na temat włosów. Wiele kobiet wierzy, że przycinając – czy to włosy czy paznokcie – przyczynia się do ich szybszego wzrostu oraz poprawy ich jakości. Jest to jednak nieprawda. Sprawy takie jak prędkość rośnięcia paznokci są uwarunkowane genetycznie. Możemy natomiast stymulować paznokcie do wzrostu specjalnymi preparatami.

2. Malowanie paznokci niszczy je

Mit dotyczący stosowania lakierów do malowania paznokci jest stary jak świat! Która z nas go już gdzieś nie słyszała? Czy to z ust mamy czy babci, które straszyły nas brzydkimi paznokciami po używaniu lakieru. Prawda natomiast jest taka, że na paznokcie najgorzej działa zmywacz, ponieważ je wysusza i podrażnia płytkę. Lakiery działają nawet na plus. Tworzą warstwę ochronną, która nie pozwala na zadrapania czy pęknięcia paznokci.

3. Paznokcie należy obcinać tylko i wyłącznie specjalnymi obcinaczkami

Wiele kobiet uważa, że metalowe obcinaczki dostępne na rynku są najlepszym narzędziem do przycinania paznokci. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że tego typu narzędzia działają na niekorzyść paznokci. Łamią je i sprawiają, że ulegają pęknięciom. Specjalistki nie mają złudzeń – najlepiej jest używać po prostu pilnika – szklanego lub papierowego. Dzięki piłowaniu możemy uniknąć pęknięć na płytce paznokcia i dowolnie manipulować jego kształtem.