Powiększanie piersi – temat dyskretny, ale powszechny

Choć zabieg powiększania piersi wciąż budzi kontrowersje, to popularność korekty biustu rośnie, a kobiety przestały już to ukrywać, uznając za temat tabu, lecz otwarcie i śmiało mówią o tym, nie bojąc się opinii społeczeństwa.

Nie ma co ukrywać, że piersi są atrybutem kobiety i każda z pań czuje się pewniejsza wiedząc, że są piękne, kształtne i przyciągają uwagę. Niesprawiedliwość matki natury jednak nie każdą kobietę obdarzyła takimi samymi walorami, a i czas, ciąża lub inne uwarunkowania potrafią mocno odbić się na ich elastyczności i wyglądzie. Zła kondycja piersi potrafi doprowadzać do sporych kompleksów, dlatego płeć piękna decyduje się na ich powiększanie metodą chirurgiczną, aby odzyskać pożądane proporcje.

 

Powodów do podjęcia decyzji może być sporo i choć odbiór społeczeństwa może być różny, to najważniejszym argumentem, przemawiającym za wykonaniem zabiegu, jest samozadowolenie i bycie dumną z własnego ciała. Zanim jednak chirurg plastyczny podejmie się pracy nad kształtem piersi, wiele kobiet zadaje sobie mnóstwo pytań nad samym procesem, bezpieczeństwem i ewentualnymi powikłaniami.

Czy sztuczne piersi są bezpieczne?

Mimo, że wprowadzanie do organizmu jakiegokolwiek ciała obcego, wiąże się z ryzykiem, to współczesne technologie, które mają zastosowanie w medycynie, zapewniają, że skład i budowa implantów nie zagrażają życiu kobiety. Złota zasada „więcej nie znaczy lepiej” wpisuje się jednak idealnie w kanon operacji plastycznych, dlatego lekarz, który odpowiedzialnie i mądrze potrafi doradzić oraz przygotować pacjentkę do zabiegu, wie jaki rozmiar „nowych” piersi powinien być zastosowany, celem zachowania estetyki i zdrowia.

Na czym polega operacja piersi?

Liposukcja, odsysanie tłuszczu lub powiększanie piersi to zabiegi chirurgiczne, wykonywane w warunkach medycznych, wymagają ingerencji w ciało i są świadomą decyzją pacjentki, która bierze za nie pełną odpowiedzialność. Sama praca chirurga plastycznego polega na podskórnym umieszczeniu odpowiednich implantów, które zwiększają rozmiar biustu, nadają mu jędrności i symetrii. Rodzaje implantów są dobierane przez lekarza prowadzącego, po akceptacji klientki, a rozróżnić można ich podział ze względu na kształt, teksturę lub rodzaj wypełnienia.