girl-454564_960_720

Poznaj 3 prawdy dotyczące zmarszczek i bądź gotowa!

Pierwsze siwe włosy, bóle kości i wreszcie one – zmarszczki! Są zmorą kobiet na całym świecie i stanowią głównego wroga młodego wyglądu cery. Zanim się pojawią, albo nawet jeśli już się pojawiły – poznajmy je! Oto 3 prawdy dotyczące zmarszczek!

Nie da się ukryć, że zmarszczki mogą mocno zasmucić kobiety i podziałać na zmniejszenie poziomu ich pewności siebie. Są dowodem wieku, ale i doświadczeń życiowych. Mimo swojego ogromnego wpływu na nasze samopoczucie nie mają zamiaru same odpuścić. Często chcemy z nimi walczyć, stosując różnego rodzaju preparaty. Jednak czy zdają one egzamin?

Zanim jednak rozpoczniemy batalię przeciwko zmarszczkom, poznajmy 3 prawdy na ich temat:

 

kobieta przeglądająca się w lustrzeZmiany hormonalne mają wpływ na powstawanie zmarszczek

Nie da się ukryć, że wraz z wiekiem nadchodzą nieodwracalne zmiany hormonalne u kobiet. Taka już nasza natura i trzeba się z nią pogodzić. Jak to w gruncie rzeczy działa? Okazuje się, że zmiany hormonalne wpływają na zmniejszenie się hormonów w naszych organizmach. Przez to właśnie włókna kolagenowe oraz elastynowe ulegają mocnemu osłabieniu. Skutkuje to mniejszym stopniem wytwarzania łoju oraz potu, przez co skóra robi się sucha i pozbawiona naturalnej bariery ochronnej. Dodatkowo osłabienie włókien kolagenowych sprawia, że nasza twarz, a raczej jej powłoka skórna, traci jędrność oraz blask. Ponadto mięśnie twarzy, które pracują a naszą mimikę przez całe życie, również słabną. Przez to policzki robią się wiotkie, a powieki zaczynają opadać.

 

kremy przeciwzmarszczkowe

Nie można zatrzymać zmarszczek

To przykra prawda, ale trzeba się z nią pogodzić możliwie szybko. Warto wiedzieć, że nie jesteśmy w stanie zatrzymać całego naturalnego procesu tworzenia się zmarszczek. Reklamy, które przedstawiają nam różnego rodzaju specyfiki do skóry twarzy, prowadzą nie do końca prawdziwą kampanię. Powstawanie zmarszczek można jedynie spowolnić, a powstałe już bruzdy czy wgłębienia jedynie spłycić. Służą do tego przeróżne kremy oraz preparaty.

 

Kobiety puszyste mogą liczyć na większą łaskawość

Okazuje się, że kobiety, które są na twarzy pełniejsze, są bardziej odporne na powstawanie zmarszczek i nie grożą im głębokie bruzdy. Wszystko to za sprawą dość pokaźnej warstwy tłuszczowej mieszczącej się w policzkach, na czole i podbródku. Skóra dzięki niej jest bardzo napięta, a zmarszczki mają większy problem, żeby się pojawić.